Jak opóźnić starzenie? Najlepsze metody

Kolagen

Starzenie się organizmu to nieunikniony proces. Pomimo to każdy z nas na swój sposób chce jak najdłużej zatrzymać czas i zachować młodość a także zdrowie. Z wiekiem pogarsza się kondycja naszej skóry, a czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie słoneczne, wolne rodniki i toksyny nasilają ten proces.

Kolagen jest obecny w wielu tkankach organizmu zwierząt, a jego budowa jest inna w zależności od funkcji oraz pola występowania. Kolagen tworzy sprężyste rusztowanie, które służy umocowaniu narządów wewnętrznych typu nerki, wątroba bądź żołądek. Przekształca swoją strukturę pod wpływem czynników zewnętrznych jak obciążenia mechaniczne, zmiany hormonalne oraz naczyniowe.

Tabletki na stawy

Pod wpływem lat w organizmie zmniejsza się poziom witamin oraz minerałów wspierających naturalną odbudowę włókien kolagenowych. Molekuła kolagenu przechodzi przez zjawisko dojrzewania zmieniając jej strukturę oraz właściwości fizykochemiczne. Efektem tych procesów jest zmiana jędrności oraz elastyczności skóry, a także jej wysuszenie i zmiana kolorytu. Powstają zmarszczki, głębokie bruzdy na czole czy też cellulit. kobiet, szczególnie w okresie menopauzy, jajniki zaprzestają produkować estrogeny, dochodzi do utraty naskórka oraz spadku napięcia skóry właściwej, w związku z czym występuje spadek produkcji kolagenu. Dodatkowo ulega on zniszczeniu i rozrzedzeniu – zmieniają się jego właściwości fizjologiczne oraz chemiczne.

Najlepszy kolagen

W wypadku, gdy w chwili choroby pogarsza się stan chrząstki lub ilość syntezowanej mazi jest zbyt mała, przestają one spełniać swoją rolę w odpowiednim stopniu. Przy każdym ruchu występuje nieprzyjemny ból, gdyż kości nie są wystarczająco osłonięte. Kolagen odpowiada m.in. za produkcję wystarczającej ilości mazi stawowej, wpływa też na stan chrząstki, przez zapewnienie jej twardości oraz elastyczności. Ponadto ogranicza aktywność enzymów odpowiedzialnych za bóle reumatyczne oraz przyśpiesza odnowę zmienionych chorobowo tkanek. Tworzenie blizny jest częścią normalnego procesu gojenia się rany, w którym uszkodzona skóra właściwa zostaje zastąpiona nową, dobrze unaczynioną. Komórki produkujące kolagen w skórze (fibroblasty) pobudzone poprzez dostarczenie kolagenu z zewnątrz powodują znaczące uporządkowanie włókien kolagenowych. Blizny stają się wtedy znacznie mniejsze i wygładzone.Tabletki z kwasem hialuronowym.