Pokrzywa na włosy domowe sposoby które warto znać!

pokrzywa na włosy

Ekstrakt z korzenia pokrzywy jest składnikiem popularnych na rynku preparatów na łysienie przede wszystkim dlatego, że efektywnie spowalnia produkcję dihydrotestosteronu, czyli hormonu, który odpowiada za łysienie androgenne.

Pokrzywę można również odnaleźć w menu ludzi w różnych zakątkach świata.
Spożywane są pędy roślin, a także jej czubek, ze względu iż pokrzywy pokryte są pękającymi włoskami, zawierającymi drażniące substancję. W przypadku ich dotknięcia na skórze może wystąpić reakcja alergiczna. Wiele badań potwierdziło, że większe dawki ekstraktu z pokrzywy wpływają na redukcję wzrostu prostaty u myszy. Zaś połączenie pokrzywowego ekstraktu z saw palmetto u mężczyzn, którzy mają problem z łagodnym przerostem gruczołu krokowego powodują zmniejszenie poziomu estrogenu, a także testosteronu. Pokrzywa na włosy.

pokrzywa na włosy

Pokrzywa na włosy domowe sposoby

W przygotowywaniu w domu różnych kuracji na włosy można znaleźć mnóstwo zalet. Po pierwsze nie ponosimy dużych kosztów związanych z przygotowaniem niezbędnych rzeczy. Kolejnym plusem jest korzystanie tylko i wyłącznie ze sprawdzonych, a także naturalnych produktów. W dzisiejszych czasach często brak nam wolnej dłuższej chwili aby udać się do salonu fryzjerskiego i skorzystać z profesjonalnych maseczek.

Korzystanie z domowych sposobów bardzo dobrze wpływa na systematyczność, ponieważ pokrzywowej kuracji na włosy możemy poddać się w każdej chwili. Kiedy wczytamy się w temat zauważymy jak wiele istnieje naturalnych i zdrowych sposobów na poprawę stanu włosów. Domowe sposoby pozwalają również na podkreślenie naturalnego koloru włosów. Z pomocą pokrzywy leczniczej można także zminimalizować wypadanie włosów.

Pokrzywa znakomita na porost włosów

Korzeń pokrzywy jest bardzo popularnym składnikiem środków doustnych stosowanych na utratę włosów. Część osób twierdzi, że aplikowanie odpowiedniego ekstraktu z pokrzywy miejscowo na skórę głowy może wpłynąć na poprawę porostu włosów. Zalecana dzienna dawka takiego ekstraktu wynosi 500 mg i więcej. Jednak do tej pory nie zostało przeprowadzone jeszcze żadne badanie kliniczne, które potwierdziłoby dobroczynny wpływ pokrzywy w leczeniu łysienia plackowatego oraz androgenowego.

Należy także zrozumieć, że ze stosowaniem pokrzywy na porost włosów mogą wiązać się różne skutki uboczne. Miejscowe stosowanie ekstraktu na skórę głowy może prowadzić do podrażnień lub reakcji alergicznych. Z kolei kiedy pokrzywa zostaje przyjmowana doustnie może dojść do podrażnienia nie tylko żołądka, ale także może wywołać pieczenie, obrzęk, wzdęcia, czy problemy z oddawaniem moczu. Nie zaleca się stosowania ekstraktu z korzenia pokrzywy przez osoby, które mają problemy z nerkami i sercem, ponieważ pokrzywa oddziałuje na zatrzymanie płynów w organizmie.

Osobom, które chciałyby spróbować suplementów z pokrzywą na wzmocnienie swoich włosów, a także zatrzymania łysienia zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, a także wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Pokrzywa stanowi jedne ze składników wielu preparatów do włosów. Jednak należy pamiętać, że działanie pokrzywy na łysienie, nie jest obecnie do końca zbadane. Do kuracji należy więc podchodzić bardzo realistycznie i nie oczekiwać cudów. Tabletki na włosy.

Wcierka z pokrzywy na włosy

Wcierka z pokrzywy efektywnie {działa|wpływa| na przyspieszenie porostu włosów dzięki wzmocnieniu i odżywieniu cebulek włosowych. Osoby cierpiące z powodu łupieżu koniecznie powinny spróbować połączenia pokrzywy i skrzypu. Do przygotowania receptury potrzebna jest łyżeczka pokrzywy oraz łyżeczka skrzypu. Wszystko należy zalać wodą i podgrzać na małym ogniu przez około 15-20 minut. Kolejnym etapem jest zdjęcie z ognia i odstawienie do ostygnięcia i przecedzenia. Później trzeba wcierać nawet dwa lub trzy razy dziennie w skórę głowy. Dużym plusem jest niewyczuwalny zapach wcierki, tak więc można ją stosować zarówno na mokre jak i suche kosmyki.

Płukanka pokrzywowa a przetłuszczające się kosmyki

Wiele kobiet ma kłopoty z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami. Niezbędne jest wtedy codzienne mycie włosów, jednak o może również negatywnie wpłynąć na włosy. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie płukanka z pokrzywy. Do przygotowania płukanki pokrzywowej niezbędna będzie gorąca woda jak również suszone liście pokrzywy, albo torebki gotowej herbatki.

Liście pokrzywy lub torebki musimy zalać gorącą wodą w następujących proporcjach: jedna lub dwie łyżeczki na jedną filiżankę. Następnie trzeba odstawić do momentu, aż napar zaparzy się i przestygnie. Kolejnym etapem jest umycie włosów jak na co dzień, nałożenie odżywki lub maski i spłukanie. Dopiero potem powinno się skorzystać z płukanki z pokrzywy. Następnie należy okryć włosy ręcznikiem, płukanki nie spłukujemy. W momencie, gdy włosy już przeschną w ręczniku trzeba je wysuszyć i ułożyć. Pokrzywa na włosy.

pokrzywa na włosy

Płukanka z pokrzywy dla blondynek czy jest wskazana?

Płukanki z pokrzywy nie są polecane do stosowania przez blondynki, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że płukanka może zafarbować jasne włosy na zielono.

Najlepsze witaminy na włosy >> ZOBACZ